NORIU ŠVĘSTI

www.noriusvesti.lt

You are here: Naujieji Metai Kaip Naujus metus švenčia kitose šalyse?

Kaip Naujus metus švenčia kitose šalyse?

El.paštas Spausdinti PDF

Kaip Naujus metus švenčia kitose šalyse? Nauji metai – tarptautinė šventė, bet kiekviena šalis švenčia savotiškai.

naujieji metai kitur

Italai pro namų langus meta senus lygintuvus ir kėdes, Panamoje stengiamasi kuo daugiau triukšmauti, dėl to yra jungiamos sirenos, švilpiama ir klykiama.

Ekvadoriečiai didelį dėmesį skiria apatiniam trikotažui, pasak jų- tai neša sėkmę ir pinigus.

Bulgarijoje- išjungia šviesą, nes pirmosios Naujųjų metų minutės- šventinių bučinių metas. Japonijoje vietoj 12 dūžių, 108 kartus mušami varpai, o svarbiausiu atributu yra šakės, mat jomis grėbiama laimė.

Švedijoje prieš naujus metus vaikai išrenka šviesos karalienę Liuciją. Ja puošia balta suknele, o ant galvos deda karūną su degančiom žvakėm. Liucija neša vaikam dovanas o gyvūnam gerybių: katei – grietinėlės, šuniui- cukrinį kaulą, asilui- morkų. Šventinį vakarą visur dega šviesos.

Airiai labai vertina pudingus. Jiems ši šventė labiau religinė, negu pramoginė. Kalėdų vakarą ant langų stato degančias žvakutes, taip padėdami Jėzui ir Marijai rasti prieglobstį. Airių moterys kepa specialius kepinius seed cake kiekvienam šeimos nariui. Jos taip pat daro tris pudingus- vienas Kalėdoms, antras- naujiems metams, trečias- Trijų Karalių šventei.

Suomija. Kalėdų senelio tėvynė. Čia Kalėdos pagrindinė žiemos šventė. Kalėdų naktį, ilgai keliavęs iš Laplandijos, atkeliauja Kalėdų senis ir vaikų džiaugsmui palieka maišą dovanų. Nauji metai, tai kaip ir per Kalėdas- susirenka visa šeima linksmai prie šventinio stalo. Naujųjų metų naktį suomiai nori sužinoti, kas jų laukia ateinančiais metais ir buria. Lydo vašką ir pila jį į šaltą vandenį.

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti