NORIU ŠVĘSTI

www.noriusvesti.lt

You are here: Krikštynos Krikštynos

Krikštynos

El.paštas Spausdinti PDF

Krikštynų dovanos- Krikšto sakramentas. Kūdikio krikštynos- vienas svarbiausių ir atsakingiausių ceremonijų vaiko ir tėvų gyvenime. Naujagimiui krikštynos- tai įstojimas į dvasinį pasaulį, prisilietimas prie Dievo.

vaiko krikštynos

Nuo šios dienos ji saugos užmautas kryžiukas, kurį saugos priglaudęs prie širdies, kaip pravoslavų tikėjimo simbolį. Ruošiantis tapti krikštatėviais svarbu atsižvelgti į tai , kad prisiimat atsakomybę visam gyvenimui. Dvasinis auklėjimas, rūpestis ir pagalba taps būtinybe krikštatėviams.

Svarbu žinoti, kaip elgtis krikštynų metu, ir , be abejo, įteikti dovanas tiek kūdikiui tiek jo tėvams. O svarbiausia, reikia atminti, jog tai ne eilinė šventė. Vaiko krikštas tai rimtas įvykis , kuris dovanos džiaugsmą ir gerą nuotaiką.

Ruošiantis į krikštynų ceremonija svarbu nepamiršti ne tik dovanos, bet ypatingo dvasinio pasiruošimo , kuris kartu su dovana būtinai bus perduotas artimam žmogui.

krikšto tėvai

Dovana vaikui nuo krikštatėvio. Krikštatėvis taip pat dovanomis sveikina savo krikšto vaiką, taip jo motiną. Be to, krikštatėvio pareiga pasirūpinti kryžiuku kuris bus užmautas kūdikiui ant kaklo. Kryžiukas saugos vaiką ir gins nuo „blogos akie“.

Ką krikštamotė galėtų padovanoti krikšto vaikui? Tradiciškai krikštamotė dovanoja sidabrinį šaukštelį, tokia dovana buvo vadinama „pirmam dančiui“. Tai gali būti jo pirmas šaukštelis, kai ateis laikas vaiką maitinti koše.

Abu krikštatėviai įsipareigoja krikštijama vaikui, jo tėvų mirties atveju, atstoti juos. Rūpintis ir mylėti kaip savo vaiką. Tai yra šventa krikštatėvių pareiga.

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti