NORIU ŠVĘSTI

www.noriusvesti.lt

You are here: Krikštynos Krikštynų šventės planavimas

Krikštynų šventės planavimas

El.paštas Spausdinti PDF

images 1

Nusprendus krikštyti savo vaiką, tėvams visada kyla daug klausimų: nuo ko pradėti? ką daryti, kad šventė būtų įsimintina? kaip nieko nepamiršti? ir pan. Jeigu žinosite esminius dalykus, susidarysi krikštynų dienos planą, galėsi būti tikri, kad nieko nepamiršite ir Jūsų šventės netemdys paskutinės minutės chaosas.

Jeigu planuojate krikštynas ir norite, kad viskas vyktų sklandžiai, turite šventę organizuoti tam tikra tvarka. Nepirkite rūbelių anksčiau laiko, nes Jūsų vaikas per tą laiką gali paaugti. Nerezervuokite laiko bažnyčioj, kol nesusitarėte su būsimais krikštatėviais – juk jie gali atsisakyti, ar tiesiog jiems bus netinkamas laikas.

Kad nekiltų nesusipratimų ir žinotumėte nuo ko pradėti ir kaip viską susiplanuoti pateikiame Jums krikštynų organizavimo planą. Nesvarbu kokią planuojate šventę: ar tai bus maža šventė artimiausių žmonių būryje, ar tai bus didelė šventė, tačiau šių dalykų turite nepamiršti ir viską planuotis eilės tvarka.

1. Krikštatėviai. Pirmas dalykas, kurie tėvai turi padaryti – nuspręsti kas galėtų būti jo vaiko krikštatėviais. Tuomet paprašyti tų žmonių, kad jie taptų Jūsų atžalos dvasiniais globėjais. Kuomet gausite teigiamą atsakymą tuomet, jau galite planuoti kur ir kada vyks krikštynų ceremonija. Pasidomėkite gal krikštatėviai taip pat norėtų prisidėti prie krikštynų planavimo.

2. Krikštynų data ir laikas. Antrasis žingsnis – pasirinkti kur krikštysite savo vaiką. Galite rinktis arčiausiai Jūsų namų esančią bažnyčią, o gal norite savo vaiką krikštyti, ten kur krikštijo jus? Pasirinkus bažnyčia sutarkite su kunigu datą ir laiką. Nepamirškite laiko suderinti ir su krikštatėviais, nes jie jau tą dieną gali turėtų planų. Krikštynų datą būtų gerai suderinti bent prieš mėnesį (jei galėsi tai padarykite dar anksčiau), kad svečiai galėtų suderinti savo planus: jei jus krikštynos vyks penktadienį – reikės pasiimti laisvadienį, kai kam gal reikės atvykti iš kito miesto/šalies, todėl turės pasirūpinti bilietais iš anksto.

3. Svečių sąrašas. Apmąstykite ką norėtumėte pakviesti į Jums ir Jūsų vaikui svarbią šventę, tuomet sudarykite svečių sąrašą. Žinoti, kiek planuojate kviesti svečių, yra svarbu gaminant pakvietimus, renkantis šventės vietą, planuoti savo išlaidas. Žinodami kiek dalyvaus svečių, lengviau bus išrinkti šventės vietą: juk jei šventėje dalyvaus dešimt ar daugiau vaikų mintis šventę organizuoti restorane netinkama, geriau rinktis tokią vietą kur būtų pramogos vaikams.

4. Šventės vieta. Nuspręskite kokios norite šventės po krikštynų ceremonijos: ar ramaus pasisėdėjimo po ceremonijos, ar didelės šventės. Tuomet jau apgalvokite šventės vietą. Galite suorganizuoti trumpą iškylą parke, tradicinius pietus namuose ar restorane, didelę šventę sodyboje. Jeigu nuspręsti švęsti restorane ar išnuomoti kitą šventės vietą, nepamirškite rezervuoti vietą iš anksto. Jeigu dalyvaus daug vaikų nepamirškite užsakyti pramogas ir jiems.

5. Kvietimai į krikštynas. Pakviesti svečius į krikštynas turėtumėte prieš 3-4 savaites. Kvietimai gali būti išsiųsti paštu, įteikti asmeniškai, išsiųsti elektroniniu paštu arba tiesiog galite paskambinti ir pakviesti. Paprašykite svečių, kad jie iš anksto praneštų apie savo dalyvavimą/nedalyvavimą šventėje, kad žinotumėte tikslų svečių, kad galėtumėte toliau planuoti krikštynų šventę. Kviečiant svečius taip pat nepamirškite nurodyti krikštynų ceremonijos ir šventės datos, laiko ir vietos.

original whimsical-christening-invitationDSCF1122  00870.1386634350.1280.1280

6. Krikšto rūbai. Svarbiausia yra išrinkti rūbus vaikui. Jūs galite užsakyti, kad pasiūtų arba nusipirkti parduotuvėje. Nepirkite rūbų iš anksto, juk vaikai greitai auga ir jie gali būti per maži. Taip pat pasirūpinkite krikšto žvake ir skraiste. Dažniausiai žvakę ir skraistę perka krikštatėviai, todėl būtinai aptarkite su krikštatėviais kas tuo pasirūpins. Nepamirškite apgalvoti kaip pasipuošite Jus.

7. Dekoracijos. Apgalvokite kaip norėtumėte papuošti šventės vietą. Sudarykite sąrašą ko gali jums prireikti ir tuomet dekoracijas pasigaminkite patys ar užsisakykite. Kadangi krikštas yra religinis įvykis, dekoracijas turėtumėte rinktis su religiniais simboliais.

Hot-Air-Balloon-Christening-or-birthday-party-via-Karas-Party-Ideas-karaspartyideas.com-hot-air-balloon-christening-party-birthday-ideas-decor-cakerodyklE

8. Krikštynų pramogos. Jei norite, kad šventė būtų įdomesnė, o ne tik pasisėdėjimas prie stalo, sugalvokite pramogas svečiams. Suplanuokite žaidimus ir pramogas iš anksto. Nepamirškite, kad ne tik vaikai mėgsta žaisti, bet ir suaugę noriai dalyvauja organizuojamose pramogose. Mažiesiems vaikučiams gali padaryti žaidimų kampelį: žaisliukai, spalvinimo knygelės, galvosūkiai ir pan. Vyresni vaikai gali mėgautis filmu ar žaisti kompiuterinius žaidimus. Heliu pripildyti balionai, dangaus ir/ar vandens žibintai, muilo burbulai, medžio sodinimas Jūsų šventę tik pagyvins.

9. Dovanos. Informuokite savo svečius, jeigu norite gauti pinigines dovanas. Svečiai apsidžiaugtų jei sudarytume dovanų sąrašą ar tiesiog pasakytumėt ko vaikui reikėtų. Taip pat būtų smagu jeigu įteiktumėte ir po mažą dovanėlę svečiams ir krikštatėviams. Tai gali būti gražiai supakuotos saldžios dovanėlės, įrėminta vaiko nuotrauka ir pan.

images1

10. Akimirkų įamžinimas. Krikštynos viena iš pačių svarbiausių švenčių vaiko gyvenime, todėl būtų gerai jeigu jos būtų įamžintos. Jeigu norite profesionalių nuotraukų ir/ar filmuotos medžiagos, iš anksto išsirinkite ir viską suderinkite du pasirinktu fotografu. Taip pat galite užsakyti fotosesiją foto studijoje. Jei norite paprastu nuotraukų, pasidomėti gal kas iš svečių galėsi fotografuoti Jūsų šventės akimirkas.

Tikimės, kad šie patarimai padės Jums suplanuoti nuostabią krikštynų šventę.

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti