NORIU ŠVĘSTI

www.noriusvesti.lt

You are here: Kovo 8 Kaip šiandien švenčiama kovo 8-oji skirtingose pasaulio šalyse

Kaip šiandien švenčiama kovo 8-oji skirtingose pasaulio šalyse

Kaip šiandien švenčiama kovo 8-oji skirtingose pasaulio šalyse – apie tai mes papasakosime toliau.

kovo 8  kaip švenčia kitur

Vokietija. Vokietijoje ši diena nėra paskelbta poilsio diena. Iki šalies susijungimo VDR gyventojai kovo 8-ąją šventė triukšmingai, tuo tarpu VFR apie šią šventę net nežinojo. Po susijungimo vakarinės Vokietijos gyventojai nepradėjo švęsti Tarptautinės moterų dienos, o rytinės – pamiršo. Moteris Vokietijoje visgi priimta sveikinti Motinos dieną gegužės mėnesį.

Lenkija. Vyriškoji Lenkijos gyventojų dalis šią dieną sveikina moteris gėlėmis ir simbolinėmis dovanomis. Ir nors yra tokių, kas laiko šventę socialistinės praeities reliktu, dauguma visgi išsaugo tradiciją dovanoti šią dieną dovanas ir komplimentus. Nėra poilsio diena.

Italija. Nors Italija ir nebuvo socialistinių respublikų sąjungoje, bet kovo 8-ąją švenčia su tokia pat meile. Nuo 1946 metų švenčių simboliu laikoma mimoza. Moterys dažnai švenčia šią dieną moteriškame rate – bendrauja, išgeria, juokauja, aptarinėja vyrus ir dalinasi paslaptimis.

Bulgarija. Ši slavų šalis švenčia kovo 8-ąją be ypatingo užsidegimo. Visgi bendradarbiai dažnai susirenka, kad kartu išgerti į moterų sveikatą. Paskutiniu metu į šventę žiūrima šalčiau. Ši šventė laikoma socialistinės praeities atributu.

Prancūzija. Prancūzai šios dienos nešvenčia, išskyrus komunistus ir kairiuosius. Moterų sveikinimui jie turi Motinos dieną gegužės mėnesį.

Kinija. Komunistinėje šalyje kovo 8-oji beveik nešvenčiama. Dovanoti nupjautas gėles čia nepriimta, todėl puokštes perka tik užsieniečiai.

Vietnamas. Vietname ši diena švenčiama jau daugiau, kaip du tūkstantmečius. Tik anksčiau ji buvo vadinama „Seserų Trung atminimo diena“. Kažkada seserys vadovavo Vietnamo išlaisvinimo judėjimui prieš Kinijos agresorius. Kai jų armija patyrė pralaimėjimą, merginos šoko į upę, kad jų nepaimtų į nelaisvę. Į valdžią atėjus socializmui „Seserų Trung atminimo dieną“ švelniai pakeitė Tarptautinė moterų diena.

 

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti