NORIU ŠVĘSTI

www.noriusvesti.lt

You are here: Kovo 8 Kas tai Kovo 8-oji???

Kas tai Kovo 8-oji???

Kovo 8-oji – tai šventė, kuri 2011 metais buvo švenčiama jau šimtąjį kartą. Per egzistavimo šimtmetį šventė sulaukė pačių įvairiausių pasikeitimų moterų pasaulyje, pradedant sufražisčių ir feminisčių judėjimais, bei kitų kovotojų už moterų teises, praėjo beprotiškus darbinius penkmečius ir, pagaliau, įžengė į XXI amžių.

kovo švente moterų

Kokį prašviesėjimo šimtmetį išvis pasaulio moterys? Daugelyje kapitalistinių šalių praėjusio šimtmečio 60-aisiais metais kovo 8-osios šventė prarado savo pirminę mintį – feminisčių kovą už savo teises. Pasaulyje atsirado naujos idėjos ir siekiai lygių teisių tarp vyrų ir moterų, bandymai užkirsti kelią diskriminacijai ir moterų vergovei visame pasaulyje.

1977-ais metais JTO paskelbė kovo 8-ąją Tarptautine kovos už moters teises ir tarptautine taikos diena. Daugelyje šalių ši diena yra šventinė diena ir oficiali poilsio diena. Jų tarpe tokios šalys, kaip Angola, Kongas, Uganda, Burnika Fasas, Bisau Gvinėja, Kinija, Mongolija, Laosas, Šiaurės Korėja, Makedonija, Nepalas, Serbija, Kroatija, Juodkalnija, Eritrėja, Zambija, Kiribatis, Madagaskaras ir Vietnamas.

 

kovo švente moterųDaugybė kitų šalių švenčia kovo 8-ąją dovanodami moterims gėles ir dovanas, nekreipiant dėmesio į tai, kad tai nėra valstybinė šventė. Kai kurios šalys moterų sveikinimui pasirinko Motinos dieną. Bet iki šiol pasaulyje yra šalys, kuriose, nesvarbu švenčiama ar ne ten kovo 8-oji, rimtai pažeidžiamos moterų teisės.

Kovo 8-oji – tai pavasario pradžia. Atsiranda pirmosios pavasarinės gėlės. Gamta bunda ir vėl pradeda savo atgimimą. Ne veltui Moterų diena švenčiama būtent pavasario pradžioje, kadangi moterų misija yra padovanoti pasauliui naują gyvybę, kad užpildyti aplinkinį pasaulį grožiu ir darna.

Tai tegul ši diena visame pasaulyje bus šventė visoms moterims!

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti